rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

olej pod oczy
Uroda

Olejek pod oczy a właściwa pielegnacja skóry

Wiele kobiet boryka się z problemami nieestetycznej skóry pod oczami. Wynikają one z tego, że jest ona w tym miejscu o wiele bardziej delikatna niż w pozostałych miejscach na twarzy. Jakie zatem kosmetyki pod oczy są najlepsze?

Dlaczego występują zmarszczki pod oczami?

Starzenie się skóry w okolicach oczu to jeden z istotnych problemów wielu kobiet. U wielu z nich proces ten rozpoczyna się już po dwudziestym roku życia. Skóra pod oczami zacznie szybciej starzeje się u kobiet posiadających cerę suchą. W związki z tym pojawiają się zmarszczki mimiczne, które następnie można zauważyć wokół ust. Inne nieestetyczne objawy na skórze pod oczami to obrzęki oraz cienie. Najczęściej decydują o tym uwarunkowania genetyczne. Czasem zdarza się, że świadczą o tym kłopoty zdrowotne, z którymi boryka się organizm. Pośród wielu z nich można wymienić: problemy z tarczycą oraz nieprawidłowy metabolizm. W celu zniwelowania tych nieprawidłowości warto wykonywać makijaż tuszujący oraz stosować skuteczne kosmetyki.

Jaki olej pod oczy jest najlepszy?

Do pielęgnacji skóry pod oczami doskonale nadają się olejki pochodzenia naturalnego. Dostarczają one skórze odżywcze składniki, które skutecznie usuwają niekorzystnie działające toksyn oraz pobudzają krążenie limfy i krwi.
Kosmetyki te są pakowane w wygodne oraz estetyczne buteleczki, dzięki czemu można je w łatwy sposób zapikować.

Bardzo ważne jest, aby przed użyciem olejku dokładnie oczyścić cerę ze wszystkich zanieczyszczeń. W tym celu
należy zastosować tradycyjny tonik lub wybrany płyn micelarny, a następnie nałożyć na skórę wybrany olejek.
Należy go nakładać opuszkami palców, a następnie delikatnie wklepać w skórę pod oczami. Warto jednocześnie wykonać lekki, nienadwerężający masaż skóry, który bardzo korzystnie wpływa na krążenie.

Olej kokosowy i migdałowy a pielęgnacja skóry pod oczami

Jednym ze skutecznych produktów do pielęgnacji skóry w okolicach oczu jest olejek kokosowy, który zawiera w swoim składzie cenne właściwości. Kosmetyk ten działa antybakteryjnie i antywirusowo oraz doskonale odżywia skórę. Posiada właściwości antyseptyczne, dzięki czemu doskonale wspomaga gojenie się ran. Ponadto spowalnia starzenie się skóry. Dzięki temu jest ona bardziej elastyczna oraz zadbana.

Dobrym wyborem jest także olejek migdałowy. Kosmetyk ten potrafi doskonale niwelować nieestetyczne cienie pod oczami. Ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych skóra jest dostatecznie odżywiona.
Regularne stosowanie olejków sprawia, że skóra pod oczami jest dostatecznie zadbana, dostatecznie napięta oraz pozbawiona wszelkich niedoskonałości.