rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

Mezoterapia a wypadające włosy
Uroda

Mezoterapia a wypadające włosy – czy warto?

Nadmiernie wypadające włosy są poważnym problemem u mężczyzn i kobiet. Jedną z metod poprawy kondycji włosów i skóry głowy w takim stanie jest wykonanie mezoterapii. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Co może spowodować wypadanie włosów?

Wypadanie włosów jest stanem, w którym dochodzi do wypadania nadmiernej liczby włosów. W efekcie może prowadzić on do wyłysienia.

Nadmierne wypadanie włosów może mieć zróżnicowane przyczyny, na przykład:

  • Łysienie androgenowe lub łysienie typu męskiego i żeńskiego, które jest spowodowane czynnikami genetycznymi.

  • Zmiany hormonalne, na przykład podczas ciąży, menopauzy lub zaburzeń pracy tarczycy.

  • Niektóre fryzury i metody stylizacji, takie jak ciasne warkocze, kucyki i stylizowanie włosów na gorąco.

  • Schorzenia, na przykład łysienie plackowate, infekcje skóry głowy i choroby autoimmunologiczne.

  • Nadmierny stres, na przykład związany z sytuacjami życiowymi.

  • Niedobory witamin i minerałów, takich jak żelazo, cynk i biotyna.

Mezoterapia na wypadanie włosów – jak działa?

Mezoterapia to niechirurgiczna procedura medyczna polegająca na wstrzykiwaniu niewielkich ilości preparatów bezpośrednio w skórę. Preparaty te zawierają wysoką dawkę substancji aktywnych, w tym witamin, minerałów, wyciągów roślinnych, aminokwasów, osocza bogatopłytkowego i innych składników odżywczych. Są one wprowadzane w skórę głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów i zapobiegania ich wypadaniu. 

Dzięki takiemu działaniu mezoterapia jest popularnym sposobem leczenia łysienia androgenowego, a także innych form wypadania włosów. Dla uzyskania optymalnych efektów zabiegu przeprowadza się go w seriach, których liczba i częstotliwość dobierane są zależnie od potrzeb pacjenta.

Iniekcje są zwykle wykonywane za pomocą specjalistycznego urządzenia lub ręcznie, a leczenie zwykle odbywa się w kilku sesjach, w odstępie kilku tygodni. W przypadku łysienia stosowane są głównie mezoterapia igłowa, a także mezoterapia mikroigłowa, która polega na używaniu rollerów z igłami.

Gdy planowana jest mezeterapia Kraków to miasto, w którym działają jedne z najlepszych gabinetów i klinik zajmujących się medycyną estetyczną, w których można skorzystać z tego zabiegi na skórę głowy.

Jakie efekty daje mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia działa poprzez stymulację mieszków włosowych i powoduje ona znaczne zwiększenie przepływu krwi do skóry głowy. W rezultacie wspiera to dostarczanie składników odżywczych i tlenu do mieszków włosowych, wpływając na wzrost włosów. Może również pomóc zmniejszyć stan zapalny skóry głowy, który także może nasilać wypadanie włosów.

Mezoterapia jest uważana za bezpieczną i dobrze tolerowaną metodę stosowaną w medycynie estetycznej, ale zawsze należy pamiętać o tym, że wiąże się z pewnym ryzykiem i potencjalnymi skutkami ubocznymi. Najczęściej po jej wykonaniu pojawiają się dolegliwości, takie jak ból, obrzęk, zasinienie, infekcja i reakcje alergiczne. 

Reasumując, mezoterapia może być skutecznym sposobem leczenia wypadania włosów, dlatego warto zdecydować się na jej wykonanie w przypadku pojawienia się takiego problemu.

Materiał zewnętrzny