rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

korektor z gąbeczką
Uroda

Jaki korektor dobrać do konkretnej cery?

Korektor to jeden z częściej stosowanych do makijażu kosmetyków. ich celem jest zasłonięcie niedoskonałości cery, których nie może przykryć podkład. Korektor stosuje się miejscowo, na niewielkie obszary twarzy.

Jak dobierać korektor?
Każda kobieta powinna indywidualnie dobierać korektor do swojej cery i jej kolorytu. Na wybór odpowiedniego korektora wpływ na także koloryt stosowanego podkładu. Co do zasady bowiem korektor powinien być nieco jaśniejszy od podkładu, gdyż aby uzyskać jak najlepszy efekt nanosi się na niego warstwę podkładu dla wyrównania koloru makijażu. Na rynku są także specjalistyczne korektory, służące na przykład do tuszowania czerwonych plam na twarzy. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów mają one zielony kolor, który o wiele lepiej kryje tego typu niedoskonałości. Korektor stosuje się zazwyczaj w okolicach oczu, gdzie pozwala przykryć zasinienia powstające na przykład w wyniku zmęczenia. Korektorem także niweluje się niedoskonałości takie jak pryszcze czy blizny na twarzy mogące być wynikiem problemów ze skórą. Odpowiednie stosowanie korektora to w dużej mierze jego odpowiednie rozprowadzenie po twarzy. Na pewno najlepiej sprawdza się gąbeczka, którą wklepuje się kosmetyk w obszar, na który ma być naniesiony. Korektor należy także dobierać stosownie do typu posiadanej cery, tłusta czy mieszana wymaga nieco innych kosmetyków niż cera sucha. Jednak ze względu na bardzo dużą ilość takich produktów na rynku z pewnością dopasowanie idealnego nie będzie stanowić większego problemu.

Rodzaje korektorów

Jednym z ciekawszych kosmetyków, które obecnie bez problemu można znaleźć na rynku jest korektor z gąbeczką. Ciekawie opracowane opakowanie kosmetyku umożliwia szybka i precyzyjną jego aplikację bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi czy innych gąbek. Wewnątrz opakowania znajduje się kosmetyk zaś na końcu niewielka gąbeczka. Należy delikatnie nacisnąć opakowanie, aby odpowiednia dawka kosmetyku wypłynęła i wchłonęła się w gąbeczkę. Teraz pozostaje jedynie precyzyjne rozprowadzenie go po skórze w wybranych miejscach. Zaletą takiego właśnie korektora jest to, iż nie ma konieczności stosowania gąbeczki, gdyż znajduje się ona bezpośrednio na opakowaniu. To sprawia, że zużywa się o wiele mniej kosmetyku, gdyż ilość która wchłania się w dołączona do opakowania gąbeczkę jest znacznie mniejsza. Ponadto jest to na pewno o wiele bardziej wygodne rozwiązanie, jadąc w podróż trzeba zabrać ze sobą jedynie jeden kosmetyk, nie ma potrzeby pakowania dodatkowych akcesoriów.