rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

jak dbać o twarz
Uroda

Jak dbać o twarz? Właściwa pielęgnacja i kosmetyki

Jak dbać o twarz – to jedno z najczęściej zadawanych pytań, jeżeli chodzi o pielęgnację. Warto wiedzieć, jakich kosmetyków używać oraz jakie zabiegi wykonywać, by twarz była zadbana.

Oczyszczanie to podstawa

Najważniejszym elementem pielęgnacji jest oczyszczanie twarzy. Warto postawić na oczyszczanie dwuetapowe. Jak nazwa wskazuje – składa się ono z dwóch etapów. W pierwszym etapie usuwany jest makijaż. Można do tego użyć płynu do demakijażu, płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Z kolei w drugim etapie oczyszczana jest skóra twarzy. Do tego używamy żelu do mycia twarzy, pianki lub balsamu. Po oczyszczaniu skórę twarzy warto przemyć tonikiem, który przywróci właściwe pH skóry.

Kremy na twarz i pod oczy

Jak dbać o twarz po oczyszczeniu skóry? Warto zastosować odpowiednio dobrany do skóry krem. W ciągu dnia można używać lżejszych kosmetyków, które będą współgrały z makijażem. Z kolei w wieczornej pielęgnacji warto sięgnąć po bogatsze preparaty. Wówczas sprawdzić się mogą np. oleje. Powinny one być jednak dobrane do rodzaju i stanu skóry.

Nie można zapomnieć o pielęgnacji delikatnej okolicy oczu. Powinniśmy używać odpowiedniego kremu. Nie jest wskazane nakładanie pod oczy kremu przeznaczonego do twarzy.

Maseczka, peeling, serum

Raz w tygodniu powinniśmy zrobić peeling twarzy, który pozwoli usunąć martwy naskórek i przygotuje skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki peelingowi skóra będzie bardziej chłonęła substancje odżywcze.

Po peelingu warto zrobić maseczkę na twarz, która odżywić i zregeneruje skórę. W zależności od rodzaju skóry może mieć ona działanie rozświetlające, łagodzące, oczyszczające czy nawilżające.

Warto zainwestować również w serum do twarzy, które ma mocniejsze działanie niż krem. W zależności od potrzeb może być to serum np. z witaminą C, retinolem, kwasami czy olejami.

Masaż rollerem lub płytką gua sha

Żeby skóra twarzy była w dobrej kondycji, warto do pielęgnacji włączyć masaż rollerem lub płytką gua sha. Dzięki takiemu masażowi skóra stanie się bardziej jędrna i wypoczęta. Masaż okolic oczu pozwoli pozbyć się opuchlizny i worków. Stosowanie rollera z naturalnego kamienia poprawia przepływ limfy i krwi, przynosi relaks, a także poprawia wchłanialność składników zawartych w produktach kosmetycznych. Rollery i płytki gua sha mogą być wykonane z różnego rodzaju kamieni, m.in. z jadeitu czy różowego kwarcu. Taki przyrząd warto też schłodzić przed zastosowaniem.

Dbanie o twarz wymaga doboru właściwych kosmetyków oraz przestrzegania pielęgnacyjnego rytuału. Wówczas nasza skóra odwdzięczy się promiennym i młodzieńczym wyglądem.