rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

Lifestyle

Alkohol na imprezę – co wybrać i gdzie kupić go tanio?

Planujesz dużą imprezę jak wesele, rocznica albo osiemnastka? W takim przypadku warto wcześniej zaopatrzyć się w napoje wyskokowe. Jakie alkohole najczęściej kupowane są obecnie na imprezy? W jaki sposób można kupić je bez przepłacania?

Jaki alkohol wybrać na imprezę?

Decyzja o wyborze odpowiedniego rodzaju alkoholu na imprezę powinna być przede wszystkim związana z jej charakterem.

Obecnie najczęściej kupowana jest wódka, która jest już tradycyjnym alkoholem weselnym. Również często kupowana jest ona na imprezy jak urodziny czy uroczystości religijne, na przykład komunie, chrzciny czy bierzmowania.

Poza wódką czystą, która może służyć do przygotowywania różnych drinków, dużym zainteresowaniem cieszą się wódki smakowe. Wśród nich znajduje się pełna gama produktów o różnych smakach, na przykład jak orzechowy, mirabelkowy, wiśniowy, pigwowy. Warto więc wziąć je pod uwagę, gdy wybiera się odpowiednie alkohole na imprezę.

Co jeszcze poza wódką warto kupić? Obecnie wiele osób sięga również po inne mocne alkohole, na przykład powodzeniem cieszy się whisky. Można pić je samo lub z colą. Gdy na imprezie mają zagościć fani whisky, nie można wtedy o niej zapomnieć.

Nie wszystkie osoby piją napoje wysokoprocentowe, dlatego najlepiej zakupić również różne rodzaje win oraz likierów, które często wybierane są przez kobiety. Popularne są również różne rodzaje piw, w tym piwa bezalkoholowe.

Jeżeli podczas imprezy zamierza się również serwować drinki, warto też dokupić różne rodzaje likierów oraz dodatków do drinków zależnie od tego, co będzie się chciało przygotować.

Ile alkoholu kupić na imprezę?

Liczba butelek będzie zależna głównie od liczby gości, ale również od tego, jakie alkohole zamierza się wybrać.

W przypadku wódki najczęściej stosowany jest przelicznik, że na jedną osobę przypada jedna butelka wódki o pojemności 0,5 litra. Gdy zatem zamierza się urządzić imprezę, w której będzie brało udział 50 gości, wtedy należ kupić 50 butelek wódki.

Dodatkowo do tej ilości wódki warto dodać inne napoje, na przykład 5 butelek wina i likierów, 2 butelki whisky, 15 butelek bezalkoholowego piwa.

Gdzie tanio kupić alkohol na imprezę?

Najszersza gama alkoholi w najniższych cenach dostępna jest w hurtowniach alkoholi. Warto więc udać się do takiego sklepu, by sprawdzić dostępne produkty oraz ich ceny. Wybrane hurtownie mają również własne strony internetowe, gdzie też można zapoznać się bliżej z ich asortymentem.

Gdy składa się zamówienie, hurtownia alkoholi może często zaoferować dodatkowe rabaty, dlatego też zamówienie będzie wtedy jeszcze tańsze. 

Warto też wskazać, że w niektórych hurtowniach nie ma problemów z oddaniem niewykorzystanych alkoholi po imprezie. Można wtedy dodatkowo zaoszczędzić, gdy goście nie wypili wszystkich zakupionych trunków. 

Ile trzeba zapłacić za alkohol na imprezę?

Cena będzie przede wszystkim wynikała z rodzaju zakupionych alkoholi i będzie powiązana z ich ilością.

Przykładowo za popularne polskie wódki, które często kupowane są na wesela, hurtownia alkoholi zazwyczaj zażyczy sobie cenę od około 21 złotych za butelkę 0,5 litra. Nieco wyższej klasy wódki będą kosztowały od około 30 złotych za 0,5 litra wzwyż.

Więcej natomiast kosztuje whisky, ponieważ w tym przypadku cena będzie wynosiła od około 50-60 złotych w górę za butelkę. Oczywiście, w sprzedaży można znaleźć też droższe whisky wyższej klasy, jednak kosztują one około 100-150 złotych za butelkę.

Tanio można kupić dobre wina oraz piwo bezalkoholowe.

W przypadku mniejszych imprez koszty będą wynosiły najczęściej od około 500 złotych w górę, natomiast przy dużych przyjęciach, na przykład weselu na 100 osób, trzeba będzie zapłacić za alkohole ponad 3000-3500 złotych.

Artykuł sponsorowany