rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

catering dietetyczny
Lifestyle

Catering dietetyczny dla dzieci – pomysł na zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie dzieci bywa ogromnym wyzwaniem dla rodzIców. Dzieci zazwyczaj przepadają za słodyczami i fast foodami, co sprawia, że utrzymanie ​​zdrowej diety może być dużym problemem dla rodziców. Czy catering dietetyczny dla dzieci może być rozwiązaniem?

Zdrowe nawyki u dzieci

Nawyki żywieniowe ukształtowane w dzieciństwie, mają znaczący wpływ na zdrowie w dorosłym życiu. W związku z tym ważne jest, aby rodzice już od najmłodszych lat dbali o zdrowy styl życia i zdrową dietę swoich pociech. Zamiast zasad i nakazów, warto zachęcać dzieci do jedzenia zdrowych posiłków, pamiętając, że w przypadku maluchów, najważniejszy jest smak i wygląd potraw.
Dzieci uczą się poprzez naśladowanie dorosłych i doświadczanie. Mając dobry przykład, z łatwością można u nich wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Zdrowe odżywianie powinno stać się normą już od wczesnego dzieciństwa.
Skorzystanie z cateringu dietetycznego może być pomocne w kształtowaniu zdrowych nawyków i redukcji wagi nie tylko rodziców, ale także ich pociech.

Catering dietetyczny – zdrowe odżywianie

Jednym z podstawowych obowiązków rodziców jest dostarczenie dzieciom zdrowego pożywienia. Należy też kontrolować ich wagę. Gotując w domu, wymaga to ogromnego nakładu pracy i czasu. Nie każdy rodzic posiada umiejętności kulinarne, wyczarowanie zdrowych i smacznych potraw nie jest proste. Czas spędzony w kuchni lepiej poświęcić na zabawę z dzieckiem.
W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy specjalistów do spraw żywienia. Catering dietetyczny dla dzieci może być idealnym rozwiązaniem.
Jadłospis, ułożony i skomponowany przez dietetyka, zostaje dostarczony pod wskazany adres. Takie posiłki zazwyczaj dobrze smakują i zapewniają wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
Catering dietetyczny dla dzieci to zbilansowane menu, które zapewnia wszystkie witaminy i minerały dla zdrowia i rozwoju. Dobrze skomponowane menu zapewnia dziecku energię przez cały dzień.

Co powinna zawierać dieta pudełkowa dla dzieci?

Dieta powinna być różnorodna i zawierać zarówno posiłki główne, jaki i przekąski, skomponowane w taki sposób, aby pokrywały dzienne zapotrzebowanie na witaminy, minerały i substancje energetyczne. Zapotrzebowanie jest uzależnione głównie od wieku dziecka, stopnia rozwoju, a także ruchliwości.
Maluchy potrzebują większej ilości kalorii ponieważ cały czas rosną i się rozwijają. W ich jadłospisie powinny znajdować się tłuszcze, węglowodany i białka w odpowiednich proporcjach.
Warto, aby dieta zawierała chude mięso, zwłaszcza drobiowe oraz odpowiednią ilość żółtka z jajek.
Najlepszym źródłem cukrów złożonych jest pieczywo gruboziarniste oraz warzywa i owoce oraz pieczywo gruboziarniste, nie powinno ich zabraknąć w menu.
Aby dzieci mogły rosnąć, potrzebują też białka, zarówno białka pochodzenia roślinnego, jaki i zwierzęcego. Dlatego catering dietetyczny powinien zawierać zarówno mięso, ryby jaki i mleko, również w postaci przetworów takich jak sery i twarogi, jogurty, kefiry oraz owoce i warzywa, a także odpowiednie produkty zbożowe.