rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

krem bb koreański
Uroda

Krem BB koreański – czy warto go kupić?

Kobiety na każdym kontynencie mają swoje zwyczaje odnośnie pielęgnacji skóry. Rytuały różnią się w zależności od potrzeb cery, niektóre przepisy na piękno są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Pielęgnacja według Azjatek

Tak zwana pielęgnacja azjatycka jest wieloetapowa. Obejmuje mnóstwo kroków, które trzeba wykonywać po kolei, w ściśle określonej kolejności. Wiele wskazówek można znaleźć w Sieci oraz w książkach. Azjatki cieszą się wspaniałą skórą, wolną od problemów dermatologicznych.

Tymczasem kobiety w Polsce bardzo często narzekają na przykład na trądzik, który nierzadko trzeba leczyć u lekarza dermatologa. Borykają się też z innymi problemami ze skórą, różnego rodzaju podrażnieniami. Pojawiają się zaczerwienienia, wypryski. Bardzo często winne jest nieprawidłowe odżywianie się, spożywanie zbyt dużej ilości fast foodów, słodzonych gazowanych napojów, a także życie pełne stresu.

Krem BB czy podkład?

U kobiet bez większych problemów ze skórą krem BB koreański z powodzeniem może zastąpić podkład. Wiele kobiet ma tendencję do używania zbyt mocno kryjących podkładów, które bardzo obciążają skórę na twarzy. Tymczasem krem BB w większości przypadków zdecydowanie wystarczy. To absolutnie świetny wybór szczególnie dla kobiet młodych. Nie powinny one nakładać na twarz zbyt wielu warstw makijażu, więc krem BB zamiast kremu, podkładu, pudru i korektora to znakomite rozwiązanie.

Można oczywiście posiadać zarówno krem BB, jak też podkład i używać ich naprzemiennie, w zależności od okazji. Na większe wyjście podkład będzie odpowiedni, ale na co dzień krem BB sprawdzi się lepiej i nie obciąży cery. Problemy ze skórą mogą być następstwem nieodpowiedniej pielęgnacji i używania niewłaściwych kosmetyków do makijażu.

Ze sprawdzonego źródła

Warto, aby wszystkie kosmetyki pochodziły ze sprawdzonego, legalnego źródła. Należy zamawiać je tylko ze sklepów internetowych, które działają już długo i legalnie. Użycie kosmetyków z niewiadomego źródła, które nie wiadomo jak i gdzie zostały wytworzone, to przepis na kłopoty.

W ekstremalnych sytuacjach może to skończyć się nawet wizytą w szpitalu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że skóra człowieka jest wrażliwa na różnego rodzaju substancje. Coś, co jest bezpieczne dla kobiet na drugim końcu świata, niekoniecznie będzie tak samo bezpieczne dla kobiet Europy. Dlatego przed użyciem kremu albo podkładu warto zrobić próbę na małym fragmencie skóry na przykład na ręce. To dobry sposób, aby nie zrobić sobie krzywdy.