rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

zioła na zmniejszenie apetytu
Zdrowie

Jakie zioła na zmniejszenie apetytu stosować?

Nadprogramowe kilogramy wcale nie tak łatwo zgubić. Wszystkiemu winne przede wszystkim jest ciągłe uczucie głodu, które czasami bardzo trudno zaspokoić. Sposobów na pozbycie się tego uciążliwego uczucia jest bardzo wiele, które oczywiście działają także z różnym skutkiem. Jednym z nich są zioła na zmniejszenie apetytu.

Jak działają zioła na zmniejszenie apetytu?

Większość ziół pomaga przede wszystkim wyregulować poziom cukru we krwi. Dzięki temu nie grożą nam gwałtowne spadki jego stężenia, co zawsze wywołuje wilczy apetyt, który jest również bardzo trudny do opanowania. Cukier trzymany jest w ryzach i tym samym również może zmniejszyć się uczucie głodu. Niektóre opóźniają również wchłanianie się węglowodanów.

Inne zioła mogą zwiększać uczucie sytości. Dzieje się tak zazwyczaj, ponieważ zawierają duże ilości błonnika, który ma decydujące znaczenie dla uczucia głodu. Pęcznieje on w żołądku i opóźnia pojawianie się uciążliwego ssania w żołądku. Jeszcze inne niwelują ochotę na coś słodkiego. Ich dodatkową zaletą jest regulowanie perystaltyki jelit, a także wspomaganie wątroby w jej roli oczyszczania organizmu z toksyn.

Jakie zioła zażywać, aby zmniejszyć łaknienie?

Na rynku dostępnych jest różnorodny wybór preparatów, które mogą być pomocne w zmniejszeniu naszego apetytu. Jest to między innymi morwa biała, która niweluje uczucie ochoty na coś słodkiego, a także pomaga wyregulować poziom cukru we krwi. Podobnie działają liście malin oraz mniszek lekarski, które regulują poziom cukru, obniżają cholesterol, działają oczyszczająco, wzmacniająco i moczopędnie. Takie działanie ma także zielona herbata czy bratek.

Inne ziołowe preparaty zawierają duże ilości błonnika, który pęcznieje w żołądku i tym samym opóźnia pojawianie się uczucia głodu. Takie funkcje pełni między innymi siemię lniane czy babka płesznik. Działają one podobnie jak warzywa i owoce, które dzięki błonnikowi zwiększają swoją objętość zapewniają dłuższe uczucie sytości.

Jak przyjmować zioła na zmniejszenie apetytu?

Zioła zmniejszające łaknienie najczęściej dostępne są w postaci herbatek, z których przyrządza się napar. Odpowiednią ilość suchych ziół zalewa się wrzątkiem i zaparza pod przykryciem przez około 10 minut. Inaczej przedstawia się sprawa z siemieniem, które można mielić i dodawać do potraw. Poza tym niektóre zioła można również zakupić w postaci suplementów, które mają najczęściej formę tabletek czy kapsułek. Zażywając jakiekolwiek zioła warto skonsultować to z lekarzem, szczególnie gdy zażywamy inne leki.