rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

eyeliner w pędzelku
Uroda

Eyeliner – kosmetyk bardzo popularny

Dobrze wykonany makijaż to odpowiednie podkreślenie piękna każdej kobiety. Elementem, do którego przywiązuje się bardzo wiele uwagi są oczy, przez wiele pań uznawane jako najważniejsze w wykonywaniu makijażu. Dlatego też nie dziwi rosnąca ilość kosmetyków, które mają służyć do wykonywania makijażu i dzięki temu mają podkreślać piękno oczu. Jednym z nich jest eyeliner, który pozwala na bezproblemowe nakreślenie kreski na powiece, co pozwala uzyskać głębie spojrzenia i dodaje mu tajemniczości.

Jaki eyeliner wybrać?

Odpowiednio dobrany eyeliner to kwestia wyboru właściwego koloru jak również formy w jakiej jest on sprzedawany. Największym powodzeniem cieszy się czarny, gdyż powinien on być dopasowany do kolorystyki stosowanego tuszu. Bywa jednak, iż panie stosują tusze w kolorze brązu czy grafitu, wówczas kolor eyelinera powinien być do nich dopasowany. Jeśli chodzi o jego formę, to od niej zależy łatwość aplikacji kosmetyku. Najbardziej popularnym i najczęściej kupowanym z pewnością jest eyeliner w pędzelku. Niewielki pędzelek umożliwia bardzo precyzyjna aplikacje kosmetyku na powiekę. Aby to wykonać należy jednak nabrać pewnej wprawy, gdyż zdaniem wielu kobiet wykonanie idealnej kreski na powiece powinno się odbywać przy pomocy jednego, pewnego pociągnięcia. Takie kosmetyki znaleźć można obecnie w ofercie niemalże każdego producenta, ze względu na to że cieszą się one największym zainteresowaniem.

Jak dbać o eyeliner?

Aby jednak eyeliner można było stosować bez problemu jak najdłużej, należy odpowiednio dbać o kosmetyk, aby jego aplikacja nie sprawiała problemu. Do najważniejszych należy kwestia pilnowania tego, aby kosmetyk nie wysychał. Eyeliner jest bowiem tuszem, takim samym jak stosowany do malowania rzęs. Po aplikacji należy odczekać chwilę aby kosmetyk zasechł i tym samym odpowiednio się prezentował. Dlatego należy unikać pozostawiania otwartego opakowania, co przyczynia się do wysychania tuszu i uniemożliwia jego odpowiednie stosowanie. Dołączony do opakowania pędzelek nie powinien być stosowany do innych kosmetyków, jest bowiem nieduży i bardzo delikatny dlatego niewłaściwe obchodzenie się z nim może powodować jego uszkodzenia. To zaś będzie skutkować niemożnością wykonania odpowiedniej kreski, ponieważ wystające z niego włoski uniemożliwiają jem wykonanie. Eyeliner nie powinien być przechowywany w warunkach zbyt niskich ani zbyt wysokich temperatur, gdyż mogą one wpływać na zmianę konsystencji kosmetyku i tym samym uniemożliwiać jego odpowiednie stosowanie.