rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

ćwiczenia do rozgrzewki
Lifestyle

Rozgrzewka przed treningiem

Rozgrzewka przed treningiem to zestaw ćwiczeń przygotowujących ciało do aktywności fizycznej, które pomogą Ci uniknąć kontuzji i przeprowadzić aktywność tak skutecznie, jak to możliwe. Głównym celem rozgrzewki jest stopniowy wzrost temperatury ciała i rozgrzanie mięśni w stanie bezczynności.

Ćwiczenia do rozgrzewki. Dlaczego potrzebujesz rozgrzewki przed treningiem?

Wykonanie rozgrzewki przed treningiem jest kluczową częścią sesji fitness. Dobra rozgrzewka pozwoli Ci stopniowo zwiększyć tętno, zwiększyć krążenie w mięśniach, ścięgnach i więzadłach, a także przygotować cię do treningu z mentalnego punktu widzenia. Niezależnie od tego, czy zamierzasz ćwiczyć siłę, czy ćwiczenia cardio, rozgrzewka przed treningiem jest koniecznością.

Korzyści z rozgrzewki przed treningiem:

– Rozgrzewasz mięśnie, więzadła i ścięgna, co poprawia ich elastyczność i zmniejsza ryzyko urazów i skręceń.
– Rozgrzewka przed treningiem pomoże rozciągnąć stawy, które są mocno obciążone podczas treningu. Twoje stawy są narażone na obrażenia, jeśli nie wykonasz ćwiczeń przygotowawczych.
– Rozgrzane mięśnie lepiej kurczą się i rozluźniają podczas treningu, co oznacza, że twoja siła podczas ćwiczeń będzie wyższa.
– Ćwiczenia rozgrzewające optymalizują aktywność układu sercowo-naczyniowego: pomoże to zmniejszyć obciążenie serca podczas ćwiczeń.
– Podczas rozgrzewki twoje ciało zwiększa produkcję hormonów odpowiedzialnych za produkcję energii.
– Trening jest rodzajem stresu dla organizmu, więc wysokiej jakości rozgrzewka przygotuje Cię do obciążeń z mentalnego punktu widzenia, poprawi koordynację i uwagę.

Przeczytaj więcej na FORUM SPORTU