rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

Suplementy na pamięć
Zdrowie

Suplementy na pamięć i koncentrację

Trudności z pamięcią i koncentracją w dzisiejszych czasach stanowią częsty problem. Mogą one mieć bardzo różne podłoże, jednak najczęstszą ich przyczyną są niedobory witamin i minerałów spowodowane na przykład dużą ilością stresu, niewłaściwą dietą lub też nieodpowiednim trybem życia. W przypadku, gdy nie wiesz jaką dietę przyjmować lub masz problem z regularnością jej stosowania, to możesz zastąpić ją o wiele bardziej efektywnymi suplementami. Sprawdź, jaki powinny mieć skład, aby jak najlepiej wspierać pracę mózgu, pamięć oraz koncentrację.

Jaki skład powinny mieć suplementy na pamięć i koncentrację?

Suplementy na pamięć i koncentrację, aby mogły przynosić oczekiwany efekt, powinny zawierać w sobie odpowiednie witaminy i minerały. Do najbardziej uniwersalnych witamin w tym wspierających pracę mózgu należą witaminy z grupy B. Odpowiadają one za funkcjonowanie układu nerwowego. Ich niedobór może objawiać się między innymi zmniejszeniem sprawności umysłowej oraz bólami głowy, niepokojem i stanami lękowymi, które również zaburzają koncentrację. Kolejnym pierwiastkiem, którego nie może zabraknąć w naszym organizmie jest magnez. Ma on udział w pracy mózgu i serca, usprawnia procesy uczenia się, poprawia pamięć i koncentrację.

Jeżeli codziennie w pracy wspomagasz się kubkiem gorącej, aromatycznej kawy to pewnie nie zdziwi Cię również fakt, że suplementy na pamięć zawierają w swoim składzie kofeinę, czyli ten sam składnik, który znajdziemy również w kawie. Kofeina poprawia procesy myślowe, polepsza koncentrację, zmniejsza senność i zmęczenie.

Stosując suplementy, koncentracja ulegnie poprawie, jeśli w ich składzie znajdą się również przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty. Jest to nic innego jak ochrona naszego organizmu przed wolnymi rodnikami. Do przeciwutleniaczy zaliczyć możemy witaminę C, E i cynk. Ponadto witamina E jest znana ze swoich właściwości chroniących organizm przed chorobami takimi jak Alzheimer.

Dlaczego suplementacja jest tak ważna?

Obecne czasy wymagają od naszej pamięci i koncentracji ogromnej wydajności. Niestety wszechobecny stres i nerwy powodują bardzo duże niedobory magnezu i witamin takich jak te z grupy B. Niestety bez odpowiedniej ilości witamin i minerałów nasza pamięć i koncentracja nie będą mogły spełniać swojej funkcji, co w bardzo krótkim czasie może źle odbić się na naszym życiu zawodowym, jak i prywatnym. Im wcześniej zaczniemy uzupełniać niedobory witamin i minerałów, tym większa szansa na to, że w przyszłości uda nam się uchronić przed takimi chorobami jak Alzheimer.

Materiał zewnętrzny