rzeczyznatury.pl

rzeczyznatury.pl – zdrowie, dziecko, uroda, zakupy

Uroda

Powiększenie biustu – metody, przebieg zabiegu i jego ceny

Problem małych piersi dotyczy wielu kobiet. Gdy marzeniem jest ich powiększenie, obecnie do dyspozycji są różne rodzaje zabiegów. Jakie są najczęściej prowadzone metody powiększania biustu? Jak odbywają się zabiegi tego typu? W końcu, ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Zabieg powiększenia biustu – kiedy warto?

Na procedurę tego typu najczęściej decydują się te kobiety, które mają kompleksy z powodu małego biustu. Kwestia jest w tym przypadku bardzo indywidualna, dlatego też trudno ocenić, jakie są dokładne wskazania do przeprowadzenia procedury.

Powiększenie biustu u wielu kobiet jest zatem kwestią indywidualną, chociaż warto wskazać, że zabieg ten ma również określane medyczne wskazania. Zaliczają się do nich między innymi wrodzony niedorozwój piersi czy też zaburzenia wpływające na wygląd piersi, na przykład jak w przypadku piersi tubularnych. 

Innym wskazaniem jest pojawienie się znacznej asymetrii pomiędzy piersiami. Wtedy korekta pozwala na zniesienie widocznej asymetrii.

Ponadto plastyka piersi jest często wykonywana u kobiet, które chcą zrekonstruować je po zabiegach onkologicznych. Wtedy powiększenie piersi pozwala na odzyskanie kobiecego wyglądu.

Metody powiększania piersi

Piersi powiększa się obecnie z wykorzystaniem dwóch popularnych metod:

  • powiększenie z użyciem implantów
  • powiększenie tłuszczem własnym pacjentki

Pierwsza metoda polega na powiększeniu biustu za pomocą odpowiednio dobranych implantów silikonowych. Zabieg przeprowadzany jest wtedy w znieczuleniu ogólnym. 

Zastosowanie implantów silikonowych pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, także wtedy, gdy celem jest znaczne powiększenie piersi. Wówczas do dyspozycji są implanty o różnych wielkościach i kształtach, na przykład naturalne implanty o formie kropli wody.

Implanty piersi umieścić można pod gruczołem piersiowym, ale również podmięśniowo, czyli pod mięśniem znajdującym się w klatce piersiowej. Stosowane są także metody dwupłaszczyznowe – dual plane. Chirurg doradzi, jaka metoda będzie w tym przypadku najlepsza.

Druga metoda to powiększanie biustu za pomocą tłuszczu własnego. Taka metoda również określana jest jako przeszczep tłuszczu, ponieważ jest on pobierany od pacjentki. W tym przypadku można też uzyskać efekt wyszczuplenia, na przykład pośladków czy ud, z których pobierany będzie tłuszcz umieszczany w piersiach.

Taka metoda nie pozwala na uzyskanie znacznej różnicy w wielkości piersi, ale daje naturalny oraz trwały efekt. Nie wymaga ona również znieczulania ogólnego oraz długiego okresu rekonwalescencji jak po wszczepieniu implantów.

Ile kosztuje zabieg powiększania piersi?

Ceny za powiększanie biustu będą zależne od wybranej metody oraz od tego, gdzie zabieg będzie przeprowadzony.

Zazwyczaj plastyka piersi za pomocą implantów będzie związana z kosztami od około 20 tysięcy złotych do nawet 25 tysięcy złotych. Różnice cenowe wynikają w tym przypadku z rodzaju wybranych implantów.

Mniej kosztuje natomiast powiększenie piersi za pomocą tkanki tłuszczowej. W tym przypadku koszty zwykle wynoszą około 5 tysięcy złotych.

Do powyższych cen należy również doliczyć dodatkowe koszty. Są one związane z konsultacjami lekarskimi, wymaganymi badaniami lekarskimi oraz z produktami potrzebnymi do zabiegów, na przykład po plastyce piersi konieczne będzie noszenie odpowiedniego stanika.

Gdzie wykonać zabieg powiększania piersi?

Najlepiej, aby powiększanie biustu zostało wykonane w renomowanym gabinecie lub klinice chirurgii plastycznej. Warto zdecydować się na specjalistę, który ma duże doświadczenie i cieszy się zaufaniem wśród pacjentek. Więcej informacji można znaleźć online już teraz.

Artykuł sponsorowany